Çiçekdağı İlçesinde "Gönül Elçileri" ve "Koruyucu Aile" Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Çiçekdağı İlçesinde "Gönül Elçileri" ve "Koruyucu Aile" Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi, Valimizin eşi Kevser Çakacak başkanlığında Çiçekdağı ilçesinde düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

     Çiçekdağı Halk Eğitim Merkezi Salonunda Valimizin eşi Kevser Çakacak başkanlığında düzenlenen toplantıya, Akçakent Kaymakamı ve Çiçekdağı Kaymakam V. Remzi Demir, Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, Çiçekdağı ve Akçakent İlçe protokolü ve Akçakent ilçesinden gelen vatandaşlar katıldı.

Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projelerini Tanıtma Toplantısında konuşan Valimizin eşi Kevser Çakacak; 11. ‘si gerçekleştirilen bu projelere verilen desteğin her geçen gün arttığını ifade ederek, çocuklarımızın geleceğini, hayatını her şeylerini kurtarmak adına başlatılan hizmetlere hız kazandırmak ve artık kayıp nesiller, uçup giden hayatlar olmasın diye hazırlanmış ve uygulamaya konulmuş bu projelere Kırşehirlilerin göstermiş olduğu ilgi ve destekten dolayı mutluluğunu belirtti.

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi’nin Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlatıldığını belirten Valimizin eşi Kevser Çakacak;  “2 yıl sürecek olan projenin tanıtımı ve uygulaması illerde Vali eşleri olarak bizlere verilmiştir. Kurumlarda kalan çocuklarımızla, engellilerimizle, yaşlılarımızla, şehit ailelerimizle ve kadınlarımızla sadece devlet ilgilenir, ihtiyaçları sadece devlet tarafından koruma altında alınır duygusu ve düşüncesi hakim idi. Evet devlet maddi imkânlar açısından fazlasıyla hizmet vermektedir ama, hepimiz biliyoruz ki bu grupların en çok ihtiyaçları manevi destektir. Şuanda burada hepimiz birer gönül elçisiyiz ve onlar için hepimizin yapacağı küçük büyük bir şeyler vardır” dedi.

     Koruyucu Aile Projesinin amacı, sadece sıcak bir yuva isteyen, başının okşanmasını isteyen benimde bir evim var diyebilmeyi isteyen çocuklarımızın ellerinden tutmak, onların hayatına doğru yön vermek için olduğunu ifade eden Valimizin eşi Kevser Çakacak konuşmasına şöyle devam etti; “Biraz sonra uzman arkadaşlarımızın yapacağı sunumlarda sizde göreceksiniz ki çocuklarımızı insani duygularla sıcak bir yuva ortamında güzel birer insan olarak yetiştirmek; birlik, beraberlik, dostluk, yardımseverlik, güven, paylaşma gibi duyguları çocuk yaşta kazanmaları öğrenmeleri için kurumlarda geçireceği çocukluk dönemlerini sağlam bir çatı altında ev ortamında aidiyet duyguları içerisinde almaları içindir. Çünkü bu çocuklar hepimizin, bu çocuklar her geçen gün bir yaş daha büyüyorlar. Bu duygulardan yoksun olarak büyümek insan hayatında hiç yeri doldurulmayacak eksiklik olduğunu” söyledi.

     Çiçekdağı ve Akçakentlilerin ilgi gösterdiği tanıtım programı, Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projeleri hakkında katılımcılara bilgiler verilmesi ile sona erdi.

 

Doç. Dr. Ayşenur İSLAM

İsim Soyisim

30 Yaşında - Öğretmen

Hafta sonları bakkala gidip ekmek alıyor.