Gönül Elçileri Akpınar Toplantısı Yapıldı...

Gönül Elçileri Akpınar Toplantısı Yapıldı...

Toplumda, gönüllük anlayışını yaymak amacıyla ülkemiz genelinde yürütülen Gönül Elçileri Projesi, Akpınar ilçesinde Valimizin eşi Kevser Çakacak başkanlığında düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

  • Akpınar Kaymakamlığında Valimizin eşi Kevser Çakacak başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakam Yıldız Özdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bşç. Hakan Özdemir, Belediye Başkanı Mustafa Karahan ve ilçe protokolü ile bayanlar katıldı.
  • Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimizin eşi Kevser Çakacak, Gönüllülüğün zaten medeniyetimizde, tarihimizde, kültürümüzde ve geleneğimizde var olan bir zenginliğimiz olduğu söyledi.
  • Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramının geliştirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla hazırlandığını belirten Valimizin eşi Kevser Çakacak; “Bu önemli proje, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılmış, 2 yıl sürecek olan projenin tanıtımı ve uygulaması illerde Vali eşleri olarak bizlere verilmiştir. Proje ile toplumdaki tüm dezavantajlı gruplara gönüllülük kapsamında öncelikle çocuklar, engelliler, kadınlar, şehit aileleri ve manevi desteğe ihtiyacı olan gruplara destek olunması hedeflenmektedir,” dedi.
  • Biz bu görevlerimizi zaten seve, seve yapıyoruz. Bizler zaten hepimiz birer gönül elçileriyiz diyen Valimizin eşi Kevser Çakacak şunları kaydetti.
  • “Bu projedeki hedefimiz tüm gruplara vereceğimiz desteğin yanı sıra koruyucu aile olarak çocuklarımızı sahiplenmektir. Devletimizin himayesinde yetişen çocuklarımıza aile şefkati ve sıcaklığını sağlayarak onları iyi bir nesil yetiştirmektir.”
  • Bugün ülkemizi yöneten idarecilerimizin yerinde, yarın çocuklarımızın olacağını ifade eden Valimizin eşi Kevser Çakacak; “Geleceğimiz adına koruyucu aile projesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz ve bu projeye sizlerden destek istiyoruz, diyerek konuşmasını tamamladı.
  • Akpınarlıların büyük ilgi gösterdiği tanıtım programı Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projeleri hakkında katılımcılara bilgiler verilmesi ile sona erdi.

 

Doç. Dr. Ayşenur İSLAM

İsim Soyisim

30 Yaşında - Öğretmen

Hafta sonları bakkala gidip ekmek alıyor.