Gönül Elçileri Bereket Ormanına Fidan Dikildi.

Gönül Elçileri Bereket Ormanına Fidan Dikildi. Ülkemizde orman alanlarının korunması, geliştirilmesi, sürdürülebilir bir kalkınmanın ve yönetimin gerçekleştirilmesi, farkındalık meydana getirerek vatandaşları ağaçlandırma faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan

 

Ülkemizde orman alanlarının korunması, geliştirilmesi, sürdürülebilir bir kalkınmanın ve yönetimin gerçekleştirilmesi, farkındalık meydana getirerek vatandaşları ağaçlandırma faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de eş zamanlı olarak fidan dikimi gerçekleştirildi.
İlimizde de Valimizin eşi Sayın Sevim Şentürk'ün öncülüğünde Kındam-Ökse Mevkiinde 138 dönümlük alanda oluşturulan Gönül Elçileri Bereket Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Valimiz Sayın Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk'ün yanı sıra Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut ve eşi Yaylagül Bulut, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve eşi İlknur Akgül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Ramazan Baykara, il protokolü ve eşlerinin katıldığı Gönül Elçileri Bereket Ormanı Fidan Dikim Törenine, ilimizdeki koruyucu aileler, Şehit Aileleri, Gazi Dernekleri, Huzurevi, Sevgi Evleri, Çocuk Evleri ve Engelsiz Yaşam Merkezi sakinleri, Yardım Sevenler Derneği, Tema Vakfı ve Valiliğimizce yürütülen Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi komisyonu üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Üniversite öğrencileri ve Milli Eğitime bağlı okul öğrencilerinin yoğun olarak katılmaları dikkat çekti.
Valimizin eşi Sevim Şentürk'ün, Kındam - Ökse mevkiindeki 138 dönümlük alana 15 bin fidan dikileceğini ve özellikle sivil toplum kuruluşu ve bayan katılımcıların ağırlıkta olmasından dolayı mutluluk duyduğunu açıklamasının ardından bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk; "Ormanlar bir yurdun akciğerleridir. Resmi rakamlara göre ülkemiz topraklarının % 27'si ormanlık alan olarak geçiyor. Yine Kırşehir'de ise topraklarımızın % 7.5'i ormanlık alan bunun da nitelikli orman konumunda olan bölümü ise ancak % 4 nisbetinde. Bu rakamı arttırmak için planlananın üzerinde ağaç dikmemiz gerekiyor. 2015 yılı içerisinde ilimizde Orman İşletme Müdürlüğü'nce yaklaşık 2 milyon fidan toprakla buluşturulacaktır," dedi.
Bugün, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde tüm illerde eş zamanlı olarak "Gönül Elçileri Projesi kapsamında fidan dikimi yapıldığını ifade eden Sayın Valimizin konuşmasının ardından alana Valimiz Sayın Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk ile katılımcılar tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Doç. Dr. Ayşenur İSLAM

İsim Soyisim

30 Yaşında - Öğretmen

Hafta sonları bakkala gidip ekmek alıyor.