Gönül Elçileri, Kadınlar İçin Çalışıyor.

Gönül Elçileri, Kadınlar İçin Çalışıyor.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Bakanlığımızca yürütülmekte olan Gönül Elçileri Projesi kapsamında, kadınlara yönelik eğitim ve istihdamın sağlanması amacıyla ‘Meslek Eğitim Projesi’ hayata geçiriliyor.

          Projenin tanıtım toplantısına Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak, Vali Yardımcımız Özkan Demirel, İl Müdür Vekilimiz Zafer Yiğit ve İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Karaca, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Arslan, ilçe milli eğitim ve halk eğitim müdürleri, okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları katıldı.

81 ilde eş zamanlı olarak yürütülecek olan projenin tanıtım toplantısında konuşma yapan Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak, çocuklara yönelik yürütülen Gönül Elçileri Projesi’nin büyük destek gördüğünü ve başarılı olduğunu ifade ederek, bu projenin ikinci aşaması olan kadınlara yönelik Meslek Eğitim Projesi’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

          Sayın Valimizin eşi Kevser Çakacak konuşmasının devamında; “Geçmişte kızlarımız, yani günümüz kadınlarının eğitimleri çeşitli nedenlerle yarım kalmış olabilir. Bu nedenler arasında ailenin ekonomik güçlük içinde olması, bir takım geleneksel önyargılar, kızlarımızın erken yaşta evlenmeleri ya da kız çocuklarının ailesinden uzak yerlerde okutulmak istenmemesi sayılabilir. Bu proje ile eğitimi yarım kalmış kadınlarımıza, kızlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Yeni projemizdeki birinci amacımız; kadınlarımızı yaşlarına bakılmaksızın Mesleki Açık öğretim Liselerine kayıt yaptırılmalarını sağlamaktır. İkincisi ise kayıt yaptırıldığı andan sonra başarılı olabilmeleri için kurslar düzenlenmesidir.”dedi.

          Kadınların meslek sahibi olmasının, onları ve ailelerini daha güvenli ve huzurlu kılacağını söyleyen Sayın Valimizin Eşi, Gönül Elçileri’ne, kadınların daha güvenli bir geleceğe adım atmalarına destek olması dileğinde bulundu.

          İl Müdürlüğümüzden Sosyal Hizmetler Merkezi Kurucu Müdürü Erhan Bolat’ın konuyla ilgili sunumuyla devam eden program, karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından sona erdi.

 

Doç. Dr. Ayşenur İSLAM

İsim Soyisim

30 Yaşında - Öğretmen

Hafta sonları bakkala gidip ekmek alıyor.