Gönül Elçileriyle Meslek Eğitim Projesi Devam Ediyor.

Gönül Elçileriyle Meslek Eğitim Projesi Devam Ediyor.

Meslek Eğitim Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci alt bileşeni olan ve kadınların eğitim ve istihdam edilmesine yönelik olarak başlatılan “Meslek Eğitim Projesi”nin tanıtım toplantısı Grand Terme Hotel’de gerçekleştirildi.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca yürütülmekte olan projenin tanıtım toplantısına Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak, Belediye Başkanı Eşi Zerrin Bahçeci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Karaca, protokol eşleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Karaca, 81 ilde eş zamanlı olarak yürütülecek olan proje ile ilgili olarak katılımcılara kısa bir bilgi verdi.

Sayın Valimizin eşi Kevser Çakacak ise toplantıda yaptığı konuşmasında ülke genelinde Gönül Elçileri sayısının 650 bini geçtiğini, Kırşehir’in de 7819 Gönül Elçisi ile 18. sırada yer aldığını ifade ederek, bu başarının yakalanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Geçmişte kızlarımız, yani günümüz kadınlarının eğitimleri çeşitli nedenlerle yarım kalmış olabilir. Bu nedenler arasında ailenin ekonomik güçlük içinde olması, bir takım geleneksel ön yargılar, kızlarımızın erken yaşta evlenmeleri ya da kız çocuklarının evden uzakta okutulmak istenmemesi sayılabilir.” diyen Sayın Valimizin Eşi Kevser Çakacak, proje ile eğitimi yarım kalmış kadınlara ve kızlara ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

Bu kapsamda, kadınların yaşlarına bakılmaksızın mesleki açıköğretim okul ve liselerine kayıt yapmalarının sağlanacağını ve başarılı olabilmeleri için kurslar düzenleneceğini vurgulayan Sayın Valimizin Eşi, kadınların meslek sahibi olmasının onları ve ailelerini daha güvenli bir geleceğe taşıyacağını belirterek, gönül elçilerinin projeye destek vermesini istedi.

Program, Psikolog Damla Tufan’ın katılımcılara yaptığı bilgilendirme sunumunun ardından son buldu.

 

Doç. Dr. Ayşenur İSLAM

İsim Soyisim

30 Yaşında - Öğretmen

Hafta sonları bakkala gidip ekmek alıyor.